YARARLI BAĞLANTILAR        Bu sayfa güncellendi: 30.05.2012 07:00

 

 

 

EGE ORMAN VAKFI

Vizyon Misyonumuz

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı'nın yanı sıra özel, tüzel kuruluşlarla işbirliği yapmak.

Ağaçlandırma yapmak ve teşvik etmek

Ülkemizin çevre olgusuna katkıda bulunarak, yeşil örtüyü çoğaltmak, orman alanlarını genişletmek.

Rekreasyon alanları ve fidanlıklar kurmak.

Sel baskınlarını ve erozyonu önleyici çalışmalar yapmak.

Ormanların korunması, ağaç ve orman sevgisinin yaygınlaştırılması konularında eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarında bulunmak, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlemek, yayınlar yapmak.

Ülkemizdeki eğitim, sağlık ve kültür kurumlarına her düzeyde katkı sağlamak

http://www.http://www.egeorman.org.tr

 

 

UFKUMUZ
İnsanın; bütün varlıklara ve ekolojik bütüne saygı duyduğu, varoluşunun doğa üzerindeki etkisini bilerek yaşadığı ve sonucunda, doğanın korunmasına bile gerek kalmayan bir yaşam tarzı geliştirdiği bir dünyaya ulaşmak.

GÖREVİMİZ
Doğa Derneği, başta kuşlar olmak üzere nesli tehlike altında olan türlerin, Önemli Kuş Alanları ve Önemli Doğa Alanları'nın ve bu alanlar arasındaki geçiş bölgelerinin korunması için:

 • Eğitim ve kapasite geliştirme çalışmaları yapar. Kampanya ve benzeri iletişim etkinlikleri yürüterek doğa korumanın tabanını genişletmeye çalışır. Bilimsel araştırmalar yaparak sonuçlarını yayar. Yerinde ve doğrudan koruma çalışmaları yürütür. Bunu yaparken, çalıştığı yerin insanlarıyla birlikte hareket eder ve buradaki yaşam kalitesinin artırılmasını doğa korumayla bir bütün olarak ele alır. Yerel, ulusal ve uluslar arası ölçeklerde deneyim değişimi ve işbirliği ağlarını geliştirir....

 • http://www.dogadernegi.org

 •  

   

  Merkezi ve Doğu Avrupa için Bölgesel Çevre Merkezi (REC), 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Komisyonu ve Macaristan tarafından kurulmuş bağımsız uluslararası bir kuruluştur. Bugün, tarafsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak çalışan REC'in hukuki temeli, 28 ülkenin hükümetleri ve Avrupa Komisyonu tarafından imzalanmış bir tüzüğe dayanmaktadır.

  REC, sürdürülebilir kalkınmanın çeşitli alanlarında çalışarak, paydaşlara çevre politikaları, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji, çevresel bilgi ve atık yönetimi gibi konularda etkin çözümler üretmeleri için destek vermektedir.

      http://www.rec.org.tr

   

   

  Eczacıbaşı Sanal Müzesi'nin hikayesi, yukarıdaki satırlar yayınlandığı ve Eczacıbaşı Holding'in üst yönetiminin dikkatini çektiği zaman başladı. Web sitesinde çalışma 1998 Temmuz'unda başladı ve 1999 Ekim'inde Eczacıbaşı Sanal Müzesi, "TÜRKİYE'NİN İLK SANAL MÜZESİ" olarak Türkiye'de ve dünyadaki herkese perdelerini açtı. O zamandan beri, her gün güncellenmekte ve her ay en az iki yeni sergiye yer verilmektedir.

  Internet ortamındaki sürekli ve çarpıcı gelişmelere ayak uydurmak ve grafik tasarım yaklaşımlarını yenilemek gereğinden dolayı, web sitesinin güncellenmesi ilk açıldığı andan başlıyarak planlandı. Bu çabalar sonucunda 2001 Ekimindeki içerik, yazılım ve görünüm yenilenmesinin sonucunda, ECZACIBAŞI SANAL MÜZESİ bugün görevini gittikçe zenginleşen bir içerikle, görsellikle ve giderek genişleyen bir küratörler ekibi ile sürdürmektedir...

      http://www.sanalmuze.org

   

   

  İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

    Zeus'un Helikon dağında oturan dokuz güzel kızına “Musalar” denir. Onların bir diğer adı da ilham perileridir. Müze sözcüğünün kaynağı Musalar'dır. Yani, müze ilham perisi demektir. Sunay Akın, kitaplarından, sahne gösterisinden, hazırladığı radyo ve televizyon programlarından kazandıklarıyla bir ilki gerçekleştirdi ve “İstanbul Oyuncak Müzesi”ni açtı. Sanatçı “İlham perilerinin bana kazandırdığı okurlarımın ilgisi, sevgisi bana yetiyor. Paralarla da antika oyuncaklar satın aldım ve ilham perilerine bir ev kurdum!” diyor...   http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com

   

   

  Türk Dil Kurumu

   

  http://www.tdk.gov.tr

   

   

  esencedergi

  alkımsanat

  bahar bahçesi

   

  Esen Yel şimdilerde Ege'nin küçük bir kasabasında yaşıyor. Okuyor, yazıyor.. Klasik müzik.. Doğa yürüyüşleri.. Ve de bilgisayarla dünya turları.. İnternet dergiciliğini çok sevdi.. Alkımsanat edebiyat dergisini çıkarıyor.  Düğüm, Yenidenimece, Homur, Don Quichotte/de dergileri... Alkımsanat, Şirince/nl,  Yazımhane, Şiir Akademisi, Yersizyurtsuz, Amatörce Edebiyat, Felsefeekibi, Anafilya/nl, İnsanlık Halleri,  Açık Gazete/uk.. Yurtiçi yurtdışı kültür sanat haber İnternet yayınlarında görünüyor..

  http://alkimsanat.googlepages.com/

   

   
   
   
   
   

   

  Artvital.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin tüm hakları Art Vital Güzel Sanatlar Atölyesi - Özden Örgen firmasına aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. 3. kişiler ile ilgili duyurular bilgilendirme amaçlı olup, hata ve yanlışlıklardan  artvital.com sorumlu tutulamaz. Art Vital ve Çocuk Sanat tescilli markalardır.

                                                                                             

  Tasarım Art Vital                                  Ana Sayfa    |   Kurumsal     |    Arşiv     |     İletişim     |    Site haritası    |    Site Kullanım Koşulları